8 Şubat 2013

Doğumdan Sonra-Hayat Kurtaran Ürünler

Hani hamileyken herkes bir şeyler söyler ya; aman çok kıyafet alma hemen büyür,lazım oldukça alırsın filan.
Şimdi aşağıda sıralayacaklarım benim gönül sayfamda ilk sırayı almış,hayat kurtaran ürünlerdir.Bu arada burada yazdığım ürünleri en ince ayrıntısına kadar araştırırak aldığımı anti parantez belirtmek isterim


1-Lansinoh Göğüs ucu Kremi,
Emzirme göğüs uçları için tam bir travma etkisi yaratıyor.Baştan bu ürünlerle önlem alınırsa daha kolay atlatabiliyorsunuz olayı.
2-Avent Göğüs Koruyucu Kalkan
O ilk günlerde yara olan göğüs uçlarını, giysilerle temasını önleyerek en azından emzirme dışındaki zamanlarda acı çekmeden etrafta dolanabiliyosunuz.
3-Göğüs Pedi (Bebedor) Yine ilk günlerde teşekkürü hak eden bir ürün oldu benim için
4-Yüksek bel iç çamaşırları (çok aramıştık meğer e-bebekte varmış)
5-Emzirme sütyenleri
6-Önden düğmeli yada derin V yaka gecelikler
Bu ürünler hastaneye giderken mutlaka çantada olmalı,benim hayatımı kurtardı.

Eve geldikten sonraysa;
1-Emzirme Yastığı
Ben 1. sırayı yarım simit şeklinde olan emzirme yastığına veriyorum,hatta önceden almadığım için ve sonrasında o kargaşada aklıma gelmediği için yastıkları üst üste koyarak emzirmeye çalışmıştım,çok zor olmuştu.Sonra neyse eşim almayı akıl etti de çok rahat ettim.
2-Göğüs Pompası
2.sırada kesinlikle göğüs pompası var.Pompa için herkes doğumdan sonra lazım olursa alırsın diyor.Ben önceden alıp dolaba koydum.İyi kide öyle yapmışım,ilk bir ay ihtiyaç olmasa bile sonrasında mutlaka el altında olmalı.Ve bence buda kesinlikle hayat kurtaran ürünler kategorisinin en başında.


3-Yenidoğan Kıyafetleri
Neden biri bana yenidoğan bebeklerin çok minik olduğunu söylemedi.Dolabı 0-3 ay bedenlerle doldurmuşum.İlk gün evde sadece 1 tane yenidoğan takım aldığım için çok sıkıntı çekmiştim.Hatta -''bebekler çok çabuk büyüyor,yenidoğan alma ziyan olur'' diyenleri bir tarafa itiyorum.Yani en azından şöyle söyliyim 5 kiloluk bir topaç doğurmayacaksanız bir kaç takım almak akıllıca olur.

4-Alt açma minderi 
En pratik ve temizliği kolay olanı İkea'da satılıyor.Kenarlarında bebeğin düşmemesi için bariyer var ayrı olarak ikili satılan havlu kılıflarda çok pratik.Ürünün görseli burda

Aklıma geldikçe listeye eklemeye devam...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

gitmeden bir şeyler karalayın :)


E.KILIÇ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...